Namalujte si úsměv

16. července 2008 v 12:48 | Lola♥ |  Móda,líčení....
Líčení není jen povrchní záležitostí nebo projevem marnivosti. Podle odborníků vás totiž může učinit nejen krásnější, ale i šťastnější. Díky kosmetice můžete sebe sama vidět v nových barvách anebo luxusně rozmazlovat své tělo. Poznejte dalších pět pozitiv, která se skrývají pod víčky krémů, pudrů a očních stínů.

1. Je to fajn

"Líčení je jednoznačně pozitivní věc," tvrdí americký psycholog Michael Cunningham. "Je známkou toho, že jste připravená vyrazit do společnosti a že před lidmi chcete vypadat dobře. Když člověka postihnou deprese, přestává se starat o svůj zevnějšek. Namísto toho se raději přejídá sladkostmi anebo spí," vysvětluje.

2. Je to barevné

"Barvy, které při líčení zvolíte, mohou ovlivnit i vaše pocity," upozorňuje psycholog Cunningham. "Teplejší odstíny, zejména růžová, probouzejí naději, zatímco chladnější, jako je modrá nebo tmavě zelená, evokují pocit klidu." Takže nejen trendy, ale i těmito psychickými aspekty se můžete řídit, až si budete doplňovat svou kosmetickou výbavu.

3. Je to nakažlivé

"Váš make-up vysílá signál ostatním lidem," říká americká antropoložka Helen Fisher. "A pocit radosti plodí další radost. Lidé se totiž cítí mnohem lépe, když jsou obklopeni lidmi, kteří vysílají pozitivní energii. A k tomu právě pomáhá i make-up. Růžová líčka a výrazné oči evokují mládí, vitalitu a štěstí."

4. Je to vzrušující

"Vše nové je pro člověka povzbuzující a dráždivé," pokračuje antropoložka Fisherová. "Nové věci totiž zvyšují hladinu dopaminu v mozku. Jsou to přesně ty pocity, které vás zaplaví, když například v obchodě objevíte dokonalou rtěnku," objasňuje.

5. Je to uklidňující

"Celý rituál nanášení make-upu má konejšivý efekt," říká Michael Cunningham. "Je to tím, že se při tom musíte soustředit na malé a přesné pohyby, které zároveň uklidňují vaši mysl," vysvětluje. A navíc už tím, že si vyhrazujete čas jen pro sebe, pročišťujete svou mysl.
zdroj:elle.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama